Ah, Belgische klaaskoeken! Die plak ik met veel plezier aan mijn heupen. Als kind was ik er al dol op. Alleen begrijp ik niet waarom ze die lekkere zachte koeken het hele jaar door verkopen, want enkel rond Sinterklaas gaat de bakker ermee aan de slag.
Ik was dan ook blij toen ik voor het recenseren van het kookboek Belgische bakboek (een aanrader trouwens! Lees hier de recensie) het recept voor klaaskoeken in zag staan. Hop, meteen het leeslint ertussen want die wilde ik maken! Toen ik aan het recept begon, viel het me op dat er best veel verse gist ingaat. Eerst baalde ik ervan want ik dacht dat er een foutje in het boek stond, maar nee hoor het is een prima deegje! Ik heb heel wat keukenspullen liggen, maar ik heb geen uitsteekvormpjes van Sinterklaas of paarden. Maar goed ook met uitsteekvormpjes lijken die klaaskoeken meestal helemaal niet op wat de bedoeling zou moeten zijn:). Dus welke vorm je uiteindelijk gebruikt, maakt eigenlijk niet zoveel uit. Ik heb ze in de vorm van hartjes gedaan en ze smaken heerlijk! Het is bovendien een goed recept om samen met de kids te maken (als je ze tijdens het rijzen van het deeg even zoet kunt houden natuurlijk ;))
Je kan de klaaskoeken gewoon ‘puur’ eten, of nog dik besmeren met boter zoals mijn oma vroeger deed (#hellocalories).
Verkruimel de gist in een grote kom en roer die glad met de melk, het water en de eieren. Meng er de bloem, de boter, de suiker, het zout en de kaneel onder tot een egaal deeg.
Laat het deeg 5 minuten op een rustige stand in een keukenapparaat draaien. Of stort het deeg uit op een werktafel en kneed 6 minuten tot het soepel is. Laat 15 minuten rusten.
Bol het deeg op en laat nog eens 5 minuten rusten.
Bestuif je werktafel met een beetje bloem en rol het deeg met een deegroller uit tot een dikte van ongeveer 1,5 cm. Steek of snijd figuren uit het deeg in de vorm van een paard, Sinterklaas of iets anders.
Bedek een bakplaat met bakpapier en leg er de stukjes deeg op. Laat ze een uurtje narijzen op kamertemperatuur.
Verwarm de oven voor op 225°C.
Bestrijk de vormpjes met het losgeklopt ei en zet de bakplaat 8 minuten op 225°C in het midden van de oven. Laat de klaaskoeken afkoelen op een rooster. Serveer ze eventueel met een lekker kopje warme chocolademelk!
12 REACTIES
Hallo, ik wil graag de klaaskoeken eens bakken. De bereidingswijze is maar half te zien. Kan je dat even na checken aub.
Alvast bedankt!
Vriendelijke groetjes,
Heidi
Hi Heidi,
De bereidingswijze kunnen we bij de redactie op verschillende browsers gewoon lezen. Misschien ligt het aan een instelling van je pc? Laat maar weten of het gelukt is!
Hartelijke groet,
Sarah
Dag Frank, dat hangt af van het uitsteekvormpje dat je neemt. Maar het aantal voor dit recept is gebaseerd op de grootte klaaskoeken die het meest gangbaar zijn.
Hartelijke groet,
Sarah
Hallo, ik wil graag de klaaskoeken eens bakken. De bereidingswijze is maar half te zien. Kan je dat even na checken aub.
Alvast bedankt!
Vriendelijke groetjes,
Heidi
Hi Heidi,
De bereidingswijze kunnen we bij de redactie op verschillende browsers gewoon lezen. Misschien ligt het aan een instelling van je pc? Laat maar weten of het gelukt is!
Hartelijke groet,
Sarah
maar met die hoeveelheden haal je toch geen 15 klaaskoeken ?
Dag Frank, dat hangt af van het uitsteekvormpje dat je neemt. Maar het aantal voor dit recept is gebaseerd op de grootte klaaskoeken die het meest gangbaar zijn.
Hartelijke groet,
Sarah
Beste,ik wil de Sint koeken bakken maar bij het vocht staat er gr. ?
Is het dan i.p.v 100 g water , 100ml of dl water ?
Hoi hoi
100 gr water is niet gelijk aan 100 ml. water… 😉
ik neem dan gewoon een weegschaal en weeg 100gram water af
Dag Machteld,
Het gaat om 100 gram water. Dus je kan 100 gram water op een keukenweegschaaltje afwegen.
Hartelijke groet, Sarah
Ik kan de beschrijving ook maar voor de helft op mijn mobiel krijgen. En wat is de afkorting kl…..bij de kaneel???
Koffielepel
Mijn deeg is veel te nat en plakt wat is de reden?
Misschien neemt jouw bloem minder water op? Scheelt wel eens van merk tot merk en hoelang ze al in de kast staat speelt soms ook een rol.