Ik geef toe, ik zou best verrast zijn als mijn vriend deze Ferrero Rocher cupcake voor valentijn voor mij zou maken :). Hij is totaal geen keukenprins en hoewel het recept best makkelijk te maken is en nog eens stap voor stap uitgelegd staat, dan nog zie ik hem er niet toe in staat. Is cupcakes bakken misschien meer iets voor vrouwen? Nee, want Rudolph van Veen kan het wel, het bewijs heb ik thuis in mijn boekenkast staan (hij heeft het kookboek Rudolph’s cupcakes compleet! uitgebracht). Zucht, zijn vrouw krijgt vast de lekkerste gebakjes voorgeschoteld. Geen wonder dat ze met hem is getrouwd. Maar goed, als je geen Van Veen-exemplaar thuis hebt rondlopen, dan moet je gewoon zelf met de garde en de spatel aan de slag.
Niet dat het zo’n probleem is, want ik bak graag. Maar op Valentijndsdag is het toch leuk dat je partner je extra in de watten legt. De meeste punten krijg je als je zelf iets maakt (nee, een knullig knutselwerkje telt niet). Dus ga ik maar voor de 10 punten door voor hem deze cupcake klaar te maken. Wel met de smaken die ik lekker vind, dat is mijn privilege als kok ;). Gelukkig hebben we dezelfde smaak.
Deze cupcake heb ik gemaakt op basis van enkele tips die ik in het boek van Rudolph heb gevonden.
Het recept is voor 10 cupcakes, ik heb veel liefde te geven ;). Je kan de cupcakes drie dagen in een gesloten doos bewaren.
Porties | Wachttijd |
10cupcakes | 0minuten |
Porties |
10cupcakes cupcakes |
Wacchttijd |
0minuten |
- Voor de cupcakes:
- 140 g bloem
- 50 g ongezoete cacaopoeder
- 7 g bakpoeder
- 220 g kristalsuiker
- Snufje zout
- 1 ei
- 60 ml zonnebloemolie
- 2 el vanille-extract
- 2 el Nutella
- 10 Ferrero Rochers
- Voor de topping:
- 200 g roomboter
- 200 g Nutella
- 75 g poedersuiker
- 80 g hazelnoten
- 10 Ferrero Rochers
Wat heb je nodig?
Porties: cupcakes
|
- Verwarm de oven voor op 180 °C.
Meng de bloem, de onegzoete cacaopoeder, het bakpoeder, de suiker en het zout in een kom.
Meng in een andere kom het ei, de melk, de olie en het vanille-extract.
- Voeg alles samen en voeg er ook de Nutella aan toe.
Meng alles goed met een garde.
- Neem een bakvorm voor cupcakes en leg in iedere holte een cupcakepapiertje.
Giet ze tot de helft met het beslag en leg overal in het midden een Ferrero Rocher.
- Giet nu het resterende beslag erover en zorg dat de Ferrero Rochers helemaal bedekt zijn.
Zet de cupcakevorm 25 minuten in het midden van de oven op 180 °C.
Controleer na 25 minuten met een satéprikker of de cupcakes klaar zijn. Als er geen vochtig beslag aan de prikker hangt, zijn ze klaar.
Haal de cupcakes uit de oven en laat ze afkoelen.
- Maak nu de chocoladecrème: meng met een mixer de roomboter, de Nutella en de poedersuiker.
Smeer een dun laagje op de bovenkant van iedere cupcake.
- Hak de hazelnoten fijn en rooster ze even in een pannetje.
Doop nu de bovenkant van de cupcake in de hazelnoten.
- Doe bovenop nog een toefje chocoladecrème en leg er een Ferrero Rocher op.
- De cupcakes zijn nu klaar om te serveren!
Oh wat zien ze er mooi en lekker uit!
[…] Broodpudding met appel, noten en rozijnen Getest: zoete aardappelgratin van Ottolenghi Ferrero Rocher cupcake […]
OMG die zien er geweldig lekker uit! Deze wil ik echt een keer gaan proberen. -x-
Die zien er super lekker uit zeg!